Metro Turizm Otobüs Bileti

Metro Turizm Hakkındaki Bilgiler

Metro Turizm, uzun yıllardır Türkiye genelinde işleyişini sürdürmekte olan bir ulaşım firmasıdır. Firma, oldukça büyük filosu sayesinde ülke içerisinde bulunan şehirlerin tamamına neredeyse sat başı sefer düzenlemektedir. Düzenlenen seferler ile birlikte her bölgeye en kısa süreler içerisinde ulaşım sağlanmaktadır. Bu sayede Metro Turizm otobüs yolculuğu yapan yolcular tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Metro Turizm Filosu

 Metro Turizm, Türkiye genelinde uzun yıllardır müşterilerine hizmet etmekte ve kendisini sürekli olarak yenilemektedir. Daha önceki dönemlerde Metro Turizm'e ait olan filo daha az ve konforlu değildi. O dönemlerde çoğu şirketlerde konforlu otobüs bulunmamaktaydı. Fakat Metro, bu alanda büyük bir girişimde bulunmuş ve birçok konforlu ve güvenilir otobüsü müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

Metro Turizm'in bünyesinde toplamda 2000'e yakın otobüs bulunmaktadır. Bu otobüslerin tam olarak 30 tanesi Suit adı ile bilinen modelden oluşmaktadır. 2+2 koltuk sisteminde büyük ölçüde sıkışıklık ve alan darlığı olduğu için Metro Turizm tarafından sektörde tekrar bir ilke imza atılarak büyük bir girişim sağlanmıştır ve bu sayede koltuk sayıları 2+1'e düşürülmüştür.

Koltuk sayılarındaki bu değişim ile birlikte her otobüsteki toplam koltuk sayısı büyük ölçüde azalma göstermiştir. Bu azalma ile birlikte Metro Turizm'in ettiği kazanç büyük oranda azalmıştır. Fakat Metro'yu tercih eden müşterilerin de çok büyük ölçülerde konforu artmıştır. Bu artış ve kalite sayesinde de müşterilerin çoğu Metro'ya güven duymaya başlamış ve bu sayede Metro Turizm de kendisine ait sabit bir müşteri kitlesi oluşturmuştur.

Metro Turizm bünyesinde şehirlerarası ulaşımı sağlayan büyük otobüslere ek olarak şehir içi ulaşımı sağlayan minibüsler de kullanılmaktadır. Bu minibüsler daha çok servis olarak kullanılmaktadır. Kullanılan servisler, yolcuların ücretsiz bir şekilde otobüse yetişmesine yardımcı olmaktadır.

Metro Turizm Yolcu Hizmetleri

Metro Turizm bünyesinde yer alan otobüs modellerinden en çok tercih edilenleri Mercedes marka araçlardır. Bu araç markasına sahip otobüsler diğer modellere göre çok daha dolu ve yolcular nezdinde çok daha konforludur. Bu sebeple de toplam 2000 otobüsün 1500'ü bu marka tercih edilerek alınmıştır ve tamamen yolcuların konforu ve güvenliği düşünülmüştür.

Metro Turizm içerisinde yolculara onlarca farklı hizmet sunulmaktadır. Kişi Metro Turizm otobüs bileti aldıktan sonra ayrıca şirket tarafından kişiye hatırlatma amacı ile mesaj atılmaktadır. Atılan mesajın içeriğinde kişinin kullanabileceği ve o güzergâhta hizmet etmekte olan servisler yer almaktadır. Bu servisler otobüsün kalkışına ortalama 30 dakika kala hareket etmektedir ve yolcuyu asla gecikme olmadan terminale yetiştirmektedir. Normalde tek başına gelen kişiler otobüs şirketleri tarafından uzun süreler boyunca beklenmemektedir. Fakat servisleri tercih ederek otobüse ulaşmaya çalışanlar, servis gelene kadar beklenmektedir. Bu sayede hem ücretsiz, hem de güvenli ulaşım Metro Turizm tarafından sağlanmış olur.

Metro Turizm otobüs bileti satın alındıktan sonra yapılacak işlemlerin neredeyse tamamı Metro'ya aittir. Otobüse ulaşım sağlandıktan sonra yolcuların bagajı görevliler tarafından alınmaktadır. Daha önceki dönemlerde otobüs ile yapılan şehirlerarası yolculuklarda çok fazla bagaj karışıklığı yaşandığı için Metro Turizm bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamış ve her yolcunun koltuk numarasına göre bagaj bileti kesmeye başlamıştır. Biletlerin üzerine yolcunun koltuk numarası ve isimleri yazılır. Bu sayede karışıklık büyük ölçüde engellenmiş olur.

Şehirlerarası yolculuk başladığında Metro tarafından sürekli olarak otobüs içerisinde hizmet verilmektedir. Yolculuğun süresine bağlı olarak değişme göstermek ile birlikte ortalama her yolculukta 3 defa servis yapılmaktadır. Yapılan servis, tamamen ücretsizdir ve kişinin isteğine bırakılan seçimlerden oluşmaktadır. Birbirinden farklı yiyecek ve içecek menüleri ile Metro Turizm yolcuları keyifli bir yolculuk yapabilmektedirler.

Metro Turizm ile yolculuk yapan kişilerin koltuklarında dokunmatik ekranlar bulunmaktadır. İstisnasız her aracında bu teknolojiyi kullanan Metro, bu yönü ile binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Dokunmatik ekranlar içerisinde her yaştan ve her kesimden kişiye hitap edecek uygulamalar bulunmaktadır. İçerisinde binlerce şarkı bulunan müzik klasörü sayesinde her zevkten kişi dilediği müziği sınırsızca dinleyebilmektedir. Aynı zamanda dokunmatik ekranlı cihazların içerisinde yüzden fazla farklı film yer almaktadır. Bu filmlerin de çoğu popülaritesini koruyan filmlerdir.

Filmlere ek olarak, ortalama 10 adet farklı televizyon kanalı bu cihazlardan canlı olarak izlenebilmektedir. Hiç bir gecikme yaşatmayan Metro Turizm, otobüs yolculuğunda da müşterilerinin sürekli ulaşılabilir olmasını sağlamak amacı ile otobüs içerisinde Wi-fi hizmeti vermektedir. Bu hizmet de tamamen ücretsiz olmak ile birlikte yolculara sınırsız bir şekilde sunulmuş durumdadır.

Metro Turizm Otobüs Bileti Satın Alma Yöntemleri

Metro Turizm otobüs bileti alacak kişilerin bir kısmı Passenger Card adı verilen bir kart kullanmaktadır. Bu kart sayesinde Metro müşterileri mevcut otobüs bilet fiyatı üzerinden büyük ölçüde bir indirim kazanmaktadırlar. Kazanılan bu indirim, her düzeyden kişiyi oldukça tatmin edici bir miktardır. Bu sebeple de gün geçtikçe Passenger Card kullanan kişi sayısı artış göstermektedir.

Metro Turizm otobüs bileti almak için şirket tarafından yolculara birçok farklı seçenek sunulmaktadır. İnternet üzerinden otobüs bileti alınabileceği gibi, mobil uygulamalardan ve Metro ofislerinden de biletler alınabilmektedir.

İnternet Üzerinden Bilet Nasıl Alınır?

Metro Turizm'i tercih eden yolcuların bilet alabilmesi için birden farklı seçenek vardır. İnternet üzerinden yapılacak olan işlemlerde yolcular Metro'nun resmi sitesine girerek öncelikle Metro Turizm bilet al seçeneğini işaretlemelidirler. Bu seçim sonrasında kişinin karşısına ulaşım bilgi bölümü ve şahsi bilgi bölümü gelmektedir. Metro Turizm tarafından sorulan bu sorular tamamen kişinin güvenliği ile ilgili olmaktadır. Bu sayede her yolcu kart bilgilerini ve şahsi bilgilerini güvenli bir platformda Metro Turizm gibi bir marka ile paylaşabilmektedir. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra Metro Turizm Bilet Al seçeneği tekrardan seçilerek bilet alma işlemi tamamlanmış olur.

Bir diğer bilet alma seçeneği ise Metro Turizm ofislerinin kullanılmasıdır. Metro Turizm ofisleri neredeyse her şehirde bulunmaktadır. Şehirlerde bulunan otobüs terminalleri içerisinde Metro Turizm ofislerine gidilerek kolaylıkla bilet alınabilmektedir. Gidilecek nokta ve kişisel bilgiler verildikten sonra bilet satın alma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

Metro Turizm bilet al' seçeneği olan bir başka satın alma yöntemi ise mobil uygulamalardır. Metro Turizm tarafından sunulan mobil uygulama sayesinde yolcular diledikleri an bilet alabilmekte ve biletlerini kontrol edebilmektedir.

Metro Turizm'e ait mobil uygulamaya girildiğinde ana sayfada müşterinin karşısına direkt olarak 'Metro Turizm bilet al' seçeneği çıkmaktadır. Bu kısım seçildikten sonra yazılan bilgiler gidilmek istenen güzergah, kişisel bilgiler ve ödeme yapılacak olan kart bilgileridir. Kişi bu bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra 'Metro Turizm Bilet Al' butonuna tıklayarak bilet satın alma işlemini tamamen gerçekleştirmiş olmaktadır.

İnternetten veyahut da mobil uygulama üzerinden alınan biletlerde direkt olarak yolcunun cep telefonuna bilet bilgilerini içeren bir mesaj gönderilmektedir. Aynı zamanda otobüsün hareket edeceği gün terminale gidilerek Metro Turizm ofisinden biletin çıktısı alınmalıdır. Çıktı alındıktan sonra otobüs içerisinde görevli personel tarafından bilet kontrolü yapılmaktadır. Yapılan kontroller de tamamen Metro Turizm'i tercih eden müşterilerin güvenliği içindir. Bu sayede Metro ile birlikte keyifli ve güvenli bir yolculuk yapılabilmektedir.

 

Metro Turizm Otobüs Biletleri

Metro Turizm otobüs bileti fiyatları, otobüs seferleri ve yorumları fibilet.com'da!
Popüler Rota Fiyat
İstanbul - Ankara 65 TL
Ankara - İstanbul (Anadolu) 60 TL
Ankara - İstanbul 60 TL
İstanbul - Bursa 35 TL
Bursa - İstanbul (Anadolu) 35 TL

TANITIM VİDEOSU